Chlorella ir Spirulina skirtumai

 

Šie du dumbliai yra labai panašūs, tačiau priskiriami skirtingoms mikrodumblių klasėms. Spirulina – daugialąstė spiralinė cianobakterija, kuri už Chlorella ląstelę yra šimtą kartų didesnė bei neturintibranduolio. Chlorella – branduolį turintis, sferinis vienaląstis mikroorganzimas. Šie du dumbliai skiriasi ir savo augimo vieta – Chlorella auga gėluose vandenyse, dumblis labai smulkus, todėl jį apdirbti ir imti derlių sudėtingiau. Su Spirulina kiek paprasčiau, kadangi ji auga didelio šarmingumo vandenyje, kur nedidelė dalis kitų mikroorganizmų gali daugintis, jos derlių surinkti bei ją apdirbti lengviau.

Maistinių savybių skirtumai

Šie dumbliai savo maistinėmis savybėmis yra labai panašūs. Spirulina savo sudėtyje turi kiek daugiau baltymų ir geležies, daugiau cinko, kalio ir kalcio bei sočiųjų riebalų rūgščių. Šis maistas turi daug vitamino B, C, D ir E bei fikocianino. Kitų vitaminų šie dumbliai turi panašų kiekį, tačiau Chloreloje yra fosforo, triptofano, pantoteno rūgšties, karotenoidų (to neturi Spirulina). Chloreloje taip pat kiek mažiau baltymų, bet daugiau vitamino K bei antioksidantų. Spirulinoje daugiau beta karotino, tačiau Chloreloje du kartus daugiau chlorofilo. Todėl, nors ir šie dumbliai labai panašūs, tačiau kiekvienas turėtų išsirinkti sau priimtinesnį, pagal maistines savybes, kurių reikia labiau.

 

Chlorella ar Spirulina – kurį vartoti?

Jei vis vien negalite apsispręsti kuris, tokiu atveju, patariame vartoti šiuos du dumblius kartu. Tam yra net keletas būdų – galite gerti šiuos du produktus pakaitomis, galite gerti abu vienu metu ir stebėti pokyčius bei savo savijautą. Tačiau net neabejojame, kad abu dumbliai, tiek vartojami kartu, tiek ir atskirai, suteiks Jums sveikesnį, energingesnį bei pozityvesnį gyvenimą!

 

Norėdami pereiti į parduotuvę spauskite ČIA

Taip pat skaitykite apie SPIRULINA ir CHLORELLA

Loading...

Visi užsakymai už 30 EUR ir daugiau pristatomi Lietuvoje NEMOKAMAI! Atšaukti